Bilişim Forumu – Webmaster Portalı

Borderline Kişilik Bozukluğu Olan Birine Nasıl Davranılmalısınız?

Borderline kişilik bozukluğuna sahip kişiler genellikle çevresindeki insanları iyi ya da kötü olarak sınıflandırırlar. Dünyayı siyah ya da beyaz görürler ve duyguları sürekli değişkendir. Kimi günler depresif, mutsuz olurken diğer günler neşeli ve mutlu olurlar. Peki çevrenizde uç duygular arasında gidip gelen borderline kişilik bozukluğuna sahip kişilere nasıl davranmalısınız?

Borderline Kişilik Bozukluğu Olan Birine Nasıl Davranılmalısınız?
38 views
13 Kasım 2020 - 17:02

Öfkeyi kişisel olarak almamaya çalışın: Zor olabilir ancak bazen şok edici davranışın bir semptom olduğunu unutmayın. Ani öfke patlamalarını kişisel  olarak almayın. 

Nötr bir dil kullanın: Borderline kişilik bozukluğu yüksek hassasiyet içerdiğinden, semptomların kıvılcımlanmasına neden olabilecek “Sakin ol” ve “Sessiz ol” gibi yargılayıcı gibi görünen ifadelerden kaçının. Bunun yerine, “Seni duyuyorum” ve “Bunu doğru anladım mı?” gibi ifadeler kullanın.

Onlara sevildiklerini hatırlatın:Borderline kişilik bozukluğu ile mücadele edenlerin duygularını tanımlamada ve seslendirmede zorluk yaşayabileceğini söylüyor, bu nedenle onlara dikkatinize layık olduklarına dair periyodik olarak güven vermenin etrafınızda kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olabilir.

Sosyal medyada söylediklerinize dikkat edin: Herhangi bir akıl hastalığı olan insanlara yardım etmenin en iyi yollarından biri, hem yüz yüze hem de sosyal medyada bu konu hakkında nasıl konuştuğunuza dikkat etmektir. “Birine internette bile ‘deli’, ‘psikopat’ dediğinizde, bu dil kesinlikle yardımcı olmuyor, sadece acıtıyor.

Bipolar Bozukluk Nedir Bipolar Bozukluk Belirtileri Nelerdir

Bipolar Bozukluk Nedir? Bipolar Bozukluk Belirtileri Nelerdir?

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren HizmetlileR.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. HizmetlileR.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum