Arabası olan ve araba alacak herkesi ilgilendiriyor! Cezası 9 bin lira…

Arabası olan ve araba alacak herkesi çok yakından ilgilendiren karar. Cezası 9 bin lira. Emsal olacak. Kayseri İl Tüketici Hakem Heyeti, ikinci el araçtaki dolu hasarını tespit edemeyen ekspertiz firmasının ayıplı hizmet verdiği gerekçesiyle, tüketiciye aracın onarımı ve değer kaybı için 9 bin lira ödemesine hükmetti.

Vatandaş lüks araca binecek! İkinci el otomobil düzenlemesi! 2.el arabada şartlar nasıl olacak, hangi ülkeden araba alınacak?

2. el araç fiyatlarındaki sert yükselişi durdurmak, fiyatları dengelemek için hükümet harekete geçti. Söz konusu düzenleme ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Gelen son dakika bilgilerine göre ikinci el arabada düzenlemenin hükümet tedbirleri ajandasına girdiği öğrenildi. Gündeme gelen düzenlemede yurt dışından ikinci el araç getirme izni ve bazı yeni tedbirlerin görüşüldüğü iddia edildi. Sektör temsilcileri, bu adımın fiyatları düşeceğini söyledi. Motorlu Araç Satıcıları Derneği Başkanı Hayrettin Ertemel, artan fiyatlarla ilgili bir değerlendirmede bulundu ve söz konusu yeni düzenleme ile ilgili, ”Bizim için de sürpriz bir gündem maddesi oldu.