Uzaktan eğitim uyarısı! Milyonlarca öğrenci ve veli…

Uzmanlardan uzaktan eğitim ile ilgili önemli açıklama. Öğrenci ve velileri yakından ilgilendiren açıklamada ders araları ile ilgi önemli bir uyarıda bulunuldu. Uzaktan eğitim sürecinde çocukların ders arasında verilen teneffüs vakitlerini teknolojiden uzak durarak geçirmesi gerektiğini belirten uzmanlar, ailelerin bunu sağlamak için yapması gerekenleri şöyle sıralıyor: Birlikte egzersiz yapın, mutfakta vakit geçirin ve şarkılar söyleyin

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan son dakika EBA açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB), EBA harici canlı derslere ilişkin “Öğretmenlerimiz, dersleri oluştururken bekleme odası özelliğini aktive ederek derse katılacak olan öğrencileri kontrol edip böylece sahte kimlikle derse girmeye çalışan şahısların ders ortamına katılmalarını engelleyebileceklerdir.” hatırlatması yapıldı.

Uzaktan eğitim sürecinin detayları belli oldu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim sürecinin detaylarına ilişkin, “20 Kasım Cuma gününden 4 Ocak Pazartesi gününe kadar resmî, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğiz. Uzaktan eğitime kreşler, ilkokul, ortaokul ve liseler, özel eğitim okulları ve sınıfları, meslek liselerindeki uygulamalı dersler ile özel öğretim kursları da bu kapsamda olacaklar” dedi.