Bilişim Forumu – Webmaster Portalı

İşte karşınızda Twitter Fleets

Twitter’a sosyal ağların olmazsa olmazı haline gelen ve 24 saat içinde silinen ‘hikaye’ özelliği ekleniyor. İşte sosyal ağın duyurduğu ve önümüzdeki günlerde dünya genelindeki karşımıza çıkacak olan Twitter Fleets…

İşte karşınızda Twitter Fleets
17 views
22 Kasım 2020 - 19:32

Sosyal ağ Twitter, kullanıcıların sohbete kısa süreli düşünceleriyle yeni bir yoldan katılabilmesi için Fleets’i uygulamaya koyuyor. Anlık düşünceleri paylaşmak için geliştirilen Twitter Fleets ile paylaşılanlar sadece 24 saatliğine görünür olacak.

Kullanıcılar, metin, Tweetler, fotoğraflar veya videolar ile Fleet oluşturabilecek ve Fleet’lerini çeşitli arka plan ve metin seçenekleriyle özelleştirebilecek.

‘Kaybolan tweet’ olarak da adlandırılan Fleets’de bir Tweeti paylaşmak için Tweetin altındaki “Paylaş” simgesine ve ardından “Fleet’de Paylaş” a basmak yeterli olacak. Sonra, bazı metin veya emojilerle bunun hakkında ne düşündüğünü kullanıcı ekleyebiliyor. Yakın zamanda, çıkartmalar ve canlı yayın özelliği Fleets’de mevcut olacak.

Twitter’da takipçiler, Fleets’leri ana sayfa zaman akışlarının en üstünde görebilecek. Tam profili görebilen herkes orada kişinin Fleets’lerinizi de görebilecek.

Kullanıcı, herkesten Direkt Mesaj (DM) alma seçeneğini etkinleştirdiyse, Fleets’lerine herkes yanıt verebilecek. Kullanıcı, bir Fleet’e cevap vermek istiyorsa da, yazara Direkt Mesaj veya emoji göndermek için üzerine dokunmak ve sohbete Direkt Mesajlarda devam edilebilecek.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ÇIKACAK

Twitter yeni özellikle ilgili olarak yaptığı duyuruda, Brezilya, İtalya, Hindistan ve Güney Kore’deki testlerinin, Fleets’lerin insanların sohbete daha rahat katılmalarına yardımcı olduğunu gösterdiğini belirtti.

İlk tespitlere göre Fleets kullananlar, Fleets ve Direkt Mesajlar aracılığıyla Twitter’da daha fazla sohbete katılmış ve Twitter’da yeni olanlar, Fleets’leri akıllarından geçenleri paylaşmanın daha kolay bir yolu olarak görmüş.

Twitter’dan yapılan açıklamada, “Bir gün sonra kaybolduğu için Fleets, insanların kişisel ve gündelik düşüncelerini, fikirlerini ve duygularını paylaşırken kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı oldu” denildi.

Fleets, kullanıcıların geri bildirimlerine göre yeni özelliklerle zaman içerisinde güncellenecek. Önümüzdeki günlerde, dünya genelindeki herkesin iOS ve Android için Twitter’da Fleets’leri olacak.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ

24 saat

24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren HizmetlileR.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. HizmetlileR.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum