Askeri Öğrenci Alımı! Askeri Personel Alımı Tercihleri

Melek

Member
Yönetici
Admin
Güvenilir Üye
Katılım
10 Mar 2022
Mesajlar
151
Tepkime puanı
8
Puanları
18
2022-msu-tercihleri-basladi-iste-kadin-erkek-.jpg

Askeri Öğrenci Alımı! Askeri Personel Alımı Tercihleri
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi başkanlığınca 13 Mayıs 2022 tarihinde sona erecek 2022 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na yapılacak tercih işlemleri belirlendi. Detaylar haberimizin içeriğinde.

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Ve Astsubay Meslek Yüksekokulları için tercih işlemleri için başvuru ilanında bulundu. ÖSYM başkanlığında 13 Mayıs tarihinde ilan edilen 2022 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na tercih işlemleri yapacaklar için tercih işlemleri belirlendi.

4 şekilde tercihler yapılabileceklerdir. Tercihler Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları, Şehit/Gazi çocuğu olan adaylar, Hava Harp Okulu'nu (HHO) tercih edecek adaylar, Bando Astsubay Meslek Yüksekokulunu tercih edecek adaylar, olmak üzere 4 şekilde olacaktır.

Diğer Lise ve Dengi Okullardan mezun olacak/olan adaylar arasından 1'inci tercihi Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu olan adaylar en yüksek puan türüne göre sıralanarak kalan kontenjan miktarı kadar aday sınavlara çağrılacaktır. Harp okulları veya MYO fark etmeden çağrıya hak kazanan adaylar için tercihleri arasında Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu yer alıyor ise tercih sırasına bakılmaksızın Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'na alınacaklardır.

Şehit gazi yakınları tercih yaparken forma "Şehit/Gazi Yakını" belgelerini yükleyeceklerdir.

Astsubay Meslek Yüksekokulları için adaylar Kara Harp Okulu Sayısal, Kara Harp Okulu Eşit Ağırlık, Kara Harp Okulu Sözel, Deniz Harp Okulu, Hava Harp Okulu ve Sahil Güvenlik Komutanlığı adına Deniz Harp Okullularına tercih yapabileceklerdir.

Askeri Personel Alımı (Öğrenci) Tercih İşlemleri 13 Mayıs Son
Askeri personel alımı yapılacaktır. Askeri personel (Öğrenci) alımı tercih işlemleri hala devam etmektedir. Askerli personel alımı için tercih işlemleri en geç 13 Mayıs tarihinde son bulacaktır. Tercih işlemleri yapacaklar için öğrenci başvuruları nasıl?

Askeri personel alımı yapılacağı geçtiğimiz günlerde ilan edildi. Askeri öğrenci ve personel alımı duyurusuna başvuru yapmak isteyenler için Tercih İşlemleri 13 Mayıs 2022 tarihinde son bulacaktır.

Askeri öğrenci alımı yapacağını duyuran Milli Savunma Üniversitesi tercih işlemleri yapacaklar için başvuruların devam ettiğini duyurdu. MSÜ personel alımı başvurularını yapmak isteyenler için haberimizde başvuru ekranına yer verdik.

Askeri Öğrenci Alımı Başvuruları

Başvuru yapmak isteyen askeri öğrenci adayları için başvurular online olarak elektronik ortamda Milli Savunma Üniversitesi tarafından açılan başvuru ekranı linki üzerinden gerçekleştirilecektir. Adaylar başvurularını yalnızca belirtilen şekilde yapılabilecek olup farklı yollar ile yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvurular haberimizin başlığından da belirtildiği üzere başvurular açık olup en geç müracaatlar 13 Mayıs 2022 tarihine kadar tercihlerini yapacaklardır.

Askeri Personel Alımı Genel Hususları

Yerleştirmede Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları kendi içinde ayrı ayrı değerlendirmeye alınacaktır. Harp Okullarına yerleşmeye hak kazanıp intibak eğitimine katılıp ayrılan adayların Meslek Yüksek Okulları tercihleri dikkate alınmayacaktır.

Kara Harp Okulu Sayısal, Kara Harp Okulu Eşit Ağırlık, Kara Harp Okulu Sözel, Deniz Harp Okulu, Hava Harp Okulu, Sahil Güvenlik Komutanlığı adına Deniz Harp Okulu bünyelerine askeri alımlar yapılacaktır.

Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu, Sahil Güvenlik Komutanlığı adına Deniz Asb. YYO, Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu bünyelerine alımlar yapılacaktır.
 
Üst