Belediye, İşçi Alımı İçin Her Gün Anons Yapıyor! 10.000 İşçi Daha Alınacak

Melek

Member
Yönetici
Admin
Güvenilir Üye
Katılım
10 Mar 2022
Mesajlar
151
Tepkime puanı
8
Puanları
18
3864.jpg

Belediye, İşçi Alımı İçin Her Gün Anons Yapıyor! 10.000 İşçi Daha Alınacak
Bu ilçede sanayinin gelişmesiyle göç almaya başladığı ve yeni faaliyete giren fabrikalara işçi bulma noktasında sıkıntı yaşanıyor. Belediyeden yapılan anonslarla Fabrikalara işçi aranıyor. İşte detaylar.
Belediye tarafından her gün işçi alımı ilanları anons ediliyor. Kahramanmaraş ili Türkoğlu ilçesinde sanayinin gelişmesiyle birlikte yeni kurulan fabrikalar için sürekli işçi alımı anonsları yapılıyor. Belediye tarafından haftanın her günü bay ve bayan eleman alınacaktır şeklinde anonslarla işçi alımı için talepte bulunuluyor. Yeni fabrikaların faaliyete geçmesiyle yeni 10.000 işçi alımları da hemen başlayacak.

İlçede hedef sıfır işsizlik
Türkoğlu Belediye Başkanı ve Organize Sanayi Bölgesi OSB Başkanı Orman Okumuz ilçede hedefin sıfır işsizlik olduğu belirtildi. Sanayi üssü olma noktasında Türkoğlu için yeni yatırımlara ve istihdam odaklı projelere ağırlık verildiği ifade edildi.

Yeni açılan fabrikalar işçi bulamıyor
İşçede yeni faaliyete giren fabrikaların birçoğunda çalışacak işçi bulmakta da zorluk çekildiği belirtildi. Türkoğlu'nda iki tana OSB'nin faaliyette olduğu belirtilirken, yeni kurulacak Gıda Organize İhtisas Sanayi Bölgesi için de son aşamaya gelindiği belirtildi.

10 bin işçiye daha ihtiyaç var
Türkoğlu OSM'de bulunan tüm parsellerin yüzde 100'ünün dolduğu ifade edilirken 2 bin 500 işçi çalıştığı da hali hazırda olduğu söylendi. 2. OSM'de de şu anda 5 bin işçinin çalıştığı belirtildi. Yakında 150 fabrikanın olacağı belirtilirken, işletmelerin de yakında biteceği belirtildi. İşçi konusunda sıkıntı olmadığı ve 18-19 yaşına gelen çocuklarımızın burada iş imkanı bulabildiği ifade edildi. OSB inşaatlarının da yakın zamanda bitmesi ile birlikte 10.000 civarında daha acil işçiye ihtiyaç olacağı belirtildi.

İşçi maaşları asgari ücretin üzerinde
İşçi ihtiyacının fazla olmasından dolayı ve işçi sayısının da az olması sebebiyle fabrikaların işçileri ellerinde tutabilmek için sosyal haklar ve maaşlar konusunda daha hassas davranmak durumunda olduğu ifade edildi. Asgari ücretle çaışan işçi sayısının da ilçede oldukça az olduğu belirtildi.
 
Üst