Neler yeni
Kamu - Memurlar Dünyası, Haber, Son Dakika

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Exitus Ne Demek, Türkçesi Nedir? Tıpta Exitus Ne Anlam Gelir?

hizmetli

Administrator
Yönetici
Katılım
15 Eyl 2022
Mesajlar
2,464
Tepkime puanı
5
Puanları
38
6325a4c986b24a21685a6ea6.jpg

Exitus ile eş anlamlı Türkçe ve İngilizce kelimeler:

1- Death

2- Killing

3- Memat

4- İrtihal

5- Zayiat

6- Fevt

Exitus Ne Demek, Türkçesi Nedir?

Çevresel ya da genetik bir nedenden ötürü vücuttaki organların işlevlerini yerine getirememesi sonucu kalbin durmasına exitus denir. Bu kelimenin kökü çıkış anlamına gelen exit'tir. Çünkü ölmek, bir anlamda ruhun dünyadan çıkması demektir.

Tıpta Exitus Ne Anlama Gelir?

Doktorlar ve sağlık çalışanları tarafından "ex olmak" şeklinde kullanılan exitus kelimesi ölmek demektir. Yine aynı şekilde, sadece tıp alanında kullanılan "masada kalmak" deyimi de, ameliyatın ölümle sonuçlanması anlamına gelir.

Exitus doğal nedenlerden olabileceği gibi darp, kaza ve hastalık nedeniyle de olabilir. Ex olan kişiye ölü, mevta, merhum ya da naaş denir.
 
Üst
AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler