Ticaret Bakanlığı 100 Müfettiş Yardımcısı Alımı 2022

Melek

Member
Yönetici
Admin
Güvenilir Üye
Katılım
10 Mar 2022
Mesajlar
141
Tepkime puanı
8
Puanları
18
ticaret-bakanligi-memur-personel-alimi.jpg

Ticaret Bakanlığı 100 Müfettiş Yardımcısı Alımı 2022​

Ticaret Bakanlığı personel alımı için yayınlanmış olan kamu personeli alımı duyurusu bilgilerinde, bakanlık bünyesinde çalıştırılmak üzere 100 Müfettiş Yardımcısı Alımı yapılacağı açıklandı.​


Ticaret Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı Alımı 2022 Duyurusu​

Ticaret Bakanlığı personel alımı için açıklanmış bulunan kamu personeli alımı duyurusu ile birlikte bakanlık birimlerinde çalıştırılmak üzere 100 Müfettiş Yardımcısı Alımı yapılacağı bildirildi.

Ticaret Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı Alımı 2022 Başvuru Şartları​

En az dört yıllık yükseköğrenim veren hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler mezunu olmaları ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS A Grubu) birinden KPSS P-48 puan türünden 80 (seksen) ve üzerinde puan almış olmak ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.


Yazılı sınavda başarılı olabilmek için, her sınav grubundan 100 tam puan üzerinden en az 50 puan alınması ve tüm sınav gruplarının ortalama notunun en az 70 puan olması gereklidir ve sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlar işlememiş olmaları gerekiyor.

Yazılı sınavda başarılı olan adaylardan en yüksek puan alan adaydan başlanarak kadro sayısının 4 katı kadar aday, yeri ve tarihi daha sonra belirtilecek sözlü sınava çağrılacaktır ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

ticaret-bakanligi.jpg

Ticaret Bakanlığı 100 Müfettiş Yardımcısı Alımı 2022

Ticaret Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı Alımı 2022 Başvuru Bilgileri​

Son başvuru tarihi 13.05.2022 olarak açıklanmıştır.

İş başvurusu yapmak isteyenler aşağıda bulunan adrese başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız
 
Üst