Neler yeni
Kamu - Memurlar Dünyası, Haber, Son Dakika

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Yeni Konut Kampanyasında Tarih Belli Oldu! TOKİ Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? TOKİ Başvuru Şartları Belli Oldu mu? Başvurular Nasıl Yapılacak?

hizmetli

Administrator
Yönetici
Katılım
15 Eyl 2022
Mesajlar
2,464
Tepkime puanı
5
Puanları
38
resized_733e9-89e99e97hdjnxmpv0goxdfkfpuyew.jpg

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanımız 13 Eylül’de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin detaylarını açıklayacak” diyerek duyuruda bulundu.

TOKİ’den ucuz ev kampanyası! TOKİ’nin en büyük sosyal konut hamlesi ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum TOKİ’nin sosyal konut projesi ile ilgili detayları açıkladı ve tarih verdi. Proje ile ilgili detayları Cumhurbaşkanı Erdopan açıklayacak. Peki, 2022 TOKİ başvuruları ne zaman başlıyor? TOKİ başvuru şartları belli oldu mu? Toki ev başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar…

2022 TOKİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanımız 13 Eylül’de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin detaylarını açıklayacak” diyerek duyuruda bulundu.

Bakan Murat Kurum, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, vatandaşlara en iyisini sunmak için gece gündüz çalıştıklarını belirtti.

toki-sosyal-konut-projesi-basvuru-tarihleri-004.jpg

“Yüzyılın sosyal konut projesinde tarih 13 Eylül.” bilgisini veren Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 13 Eylül’de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin detaylarını açıklayacak.” ifadesini kullandı.

SOSYAL KONUT PROJESİNİN DETAYLARI: TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU MU? KİMLER YARARLANACAK?


Bakan Kurum paylaşımında, projeye ilişkin detayları içeren infografiğe de yer verdi. Buna göre Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi ile vatandaşlar 81 ilde kira öder gibi ev sahibi olacak.

Konut, konut arsası ve sanayi sitelerinin yer alacağı projede, gençler, emekliler, şehit yakınları ve gaziler ile engellilere kontenjan ayrılacak. Evler, yerel ve yatay mimariye uygun, sıfır atık uyumlu, enerji verimli, iklim dostu malzemeler ve yenilenebilir enerji sistemlerini içerecek şekilde inşa edilecek.
 
Üst
AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler