Bilişim Forumu – Webmaster Portalı

Sosyal medya düzenlemesinin detayları: YouTube, Twitter kapanacak mı?

Teknoloji Haberleri – Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işaretini verdiği ve AK Parti’nin üzerinde çalıştığı sosyal medya taslağının detayları ortaya çıkmaya başladı. Peki, Netfilix, Facebook, Instgaram, Youtube ve Twitter kapanacak mı? İşte, “Sosyal medya kapanacak mı?” sorusunun cevabıyla ilgili merak edilen detaylar…

Sosyal medya düzenlemesinin detayları: YouTube, Twitter kapanacak mı?
38 views
19 Kasım 2020 - 15:34

Sosyal medya kapanacak mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz gün sinyali verilen ve AK Parti tarafından üzerinde çalışılan sosyal medya düzenlemesinin detayları belli olmaya başladı. Kamuoyunda ise “Netfilix, Facebook, Instgaram, Youtube ve Twitter kapanacak mı?” sorularının cevabı aranıyor? İşte, düzenlemeyle ilgili merak edilen detaylar… CUMHURBAŞKANI SİNYALİ VERDİ Sosyal medyada Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşinin bebeklerine yönelik çirkin paylaşımlar sonrası emniyet birimleri paylaşımları yapan kişilerle ilgili harekete geçmişti. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan çirkin paylaşımları yapanların hukuk önünde işledikleri suçun cezasını çekeceklerini belirterek Twitter, YouTube ve Netflix gibi sosyal mecraların düzene sokulması gerektiğinin altını çizdi. SOSYAL MEDYA KAPANACAK MI? Esası itibariyle hazırlanan taslakta kapatma yerine düzenleme hedefleniyor. Yani, Netfilix, Facebook, Instgaram, Youtube ve Twitter kapatılmayacak ancak belirli koşulların yerine getirilmesi istenecek. AK Parti’nin sosyal medya taslağında Twitter, Instagram ve Facebook’a temsilci bulundurma zorunluluğu getiriliyor. Kişisel verilerin korunması hedefleniyor. Zararlı içeriği 24 saatte kaldırmayana 50 milyon Euro’ya kadar ceza verilen Almanya örneği de masada. Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre düzenlemeyle, Twitter başta olmak üzere önemli sosyal ağlara hukuka aykırı içeriğin kaldırılması veya içeriğe erişimin engellenmesi için Türkiye’de temsilci bulundurma zorunluluğu getirilmesi planlanıyor. Düzenleme için Almanya ve Fransa’daki uygulamalar örnek olacak. GÖNDER genişlik: px yükseklik: px KOPYALA html:
Sosyal medya düzenlemesinin detayları: YouTube, Twitter kapanacak mı?

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren HizmetlileR.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. HizmetlileR.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum